Kup Bilet online

5% zniżki od ceny biletu za zakup online.
Komunikaty COVID dla klientów Cargo
Ważne komunikaty

Szanowni Spedytorzy,
W związku z wprowadzeniem od dnia 16.04.2020 na terenie Polski obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, prosimy o wyposażenie kierowców w odpowiednie środki ochronne oraz uprzedzenie o konieczności ich noszenia przy każdym opuszczaniu kabiny pasażerskiej. Dbając o bezpieczeństwo naszych pasażerów, na promach będzie możliwość zakupienia odpowiednich maseczek ochronnych.
Liczymy na Państwa współpracę w tych trudnych dla wszystkich okolicznościach.

Z uwagi na wprowadzony przez Rząd Polski stan epidemii i związane z tym restrykcje dotyczące przemieszczania się, podjęliśmy szereg działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa naszym pasażerom oraz obsługującej ich załodze naszych promów. Jednak wszelkie nasze wysiłki stają się nieskuteczne bez Państwa zaangażowania.
Zwracamy się z ogromną prośbą:
1. Aby zapewnić bezpieczeństwo, w miarę możliwości, staramy się oferować kierowcom podróż w jednoosobowych kabinach. Niestety z naszych informacji wynika, że częstą praktyką jest, iż kierowcy gromadzą się po kilka osób w jednej kabinie i często przy alkoholu umilają sobie podróż. Zdajemy sobie sprawę, że bardzo trudno jest spędzić wiele godzin będąc zamkniętym w małym pomieszczeniu, jakim jest kabina. Jednak wobec potencjalnego zagrożenia życia kierowców, ich rodzin oraz naszych załóg, uważamy, że jest to bezdyskusyjnie konieczne. Dlatego UCZULAMY i APELUJEMY, abyście Państwo pouczyli i zobligowali Waszych kierowców do kategorycznej zmiany zachowań na promach!
2. Prosimy, w miarę możliwości, wyposażać swoich kierowców w jednorazowe rękawice ochronne. Część kierowców jest w te materiały wyposażona i je stosuje.
3. Prosimy poinformować swoich kierowców, że, w celu uniknięcia zagrożeń opisanych w pkt. 1, sprzedaż alkoholu „wysokoprocentowego” na promach nie będzie prowadzona. Powyższe procedury mają na celu szeroko pojęte bezpieczeństwo pasażerów, członków załóg a także ich rodzin i bliskich.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów oraz personelu, wprowadzamy następujące zmiany w procedurze wypełniania przez kierowców „Deklaracji sztauowania i mocowania ładunku”:
1. W związku z koniecznością minimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa, od 20.03.2020, każdy kierowca pojazdu ciężarowego zobowiązany jest do zgłoszenia się do biura odprawy armatorskiej z wypełnioną deklaracją sztauowania i mocowania ładunku tzn. nie będzie mógł jej wypełnić w poczekalni dla kierowców.
2. W poczekalni dla kierowców będą mogły przebywać jednocześnie najwyżej 3 osoby. Pozostali oczekujący proszeni są o ustawienie się przed biurem. Należy zachowywać środki bezpieczeństwa w trakcie oczekiwania.
3. Wyżej wymienioną „Deklarację” przesyłamy jako załącznik, aby w celu ułatwienia / przyspieszenia odprawy, a jednocześnie zachowania zaleconych przez Administracje Państwowe środków ostrożności, kierowcy mogli ją wcześniej wypełnić, jeśli otrzymają czyste formularze wydrukowane w biurze Klienta.
4. Jednocześnie informujemy, że formularze będą tak jak poprzednio dostępne w biurach odpraw na terminalach, z tym, że kierowcy, aby je wypełnić będą musieli po pobraniu druku, opuścić poczekalnię i wypełnić go w innym miejscu (zapewne najbezpieczniejszym miejscem będą kabiny ich pojazdów).

Kontakt - dla klientów cargo

Kontakt na terenie Polski

Biuro Obsługi Frachtowej Polferries - Gdańsk:

ul. Mjr. Sucharskiego 70,
80-601 Gdańsk
wskazówki dojazdu

pn - pt: 8:00-17:45
sobota: 9:30-17:45
niedziela: 9:30-14:45

Biuro Obsługi Frachtowej Polferries - Świnoujście:

ul. Fińska 7,
72-606 Świnoujście
wskazówki dojazdu

codziennie: 8:00-23:00

Kontakt na terenie Szwecji

Polferries AB Nynashamn:

Skyttens Hälls Väg 10,
149 30 Nynäshamn
wskazówki dojazdu

pn-pt: 9:00-18:00
sb: 11:00-18:00
nd: 11:00-14:00 (w sezonie wysokim do 18:00)

Polferries AB Ystad:

Bornholmsgatan 8D,
271 39 Ystad
wskazówki dojazdu

pn-pt: 8:00-23:00
sb-nd: 8:00-14:00 oraz 19:30-23:00