Kup Bilet online

5% zniżki od ceny biletu za zakup online.
Komunikaty COVID-19
Komunikaty COVID-19

Komunikaty COVID-19

Od niedzieli 15.03.2020 Polska wprowadziła nowe obostrzenia w ruchu pasażerskim na granicach w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pasażerowie, obywatele polscy, którzy wrócą do Polski po tym terminie, będą przechodzić obowiązkową 14- dniową domową kwarantannę, z której są zwolnione:
- osoby przekraczające granicę stanowiącą granicę wewnętrzną w celu wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub w państwie UE (Szwecja i Dania) lub EOG (Norwegia),
- uczniowie i studenci przekraczający granicę stanowiącą granicę wewnętrzną celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym (Szwecja i Dania) i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami studentami w celu umożliwienia tej nauki,
- dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub państwie sąsiadującym (Szwecja i Dania) i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu ich objęcia tym wychowaniem.
Szczegółowa informacja znajduje się na stronie Straży Granicznej.
Wjazd do Szwecji jest dozwolony, bez utrudnień i kwarantanny dla obywateli Unii Europejskiej i EOG (w tym Polaków).

Informacja o kontrolach sanitarnych w związku z COVID-19.
Po przybyciu promów do Polski odbywają się graniczne kontrole sanitarne pasażerów wjeżdżających i wchodzących na terytorium Polski. Przeprowadzana przez polskie służby państwowe pod nadzorem Straży Granicznej. Kontrola polega na zmierzeniu temperatury. Więcej informacji na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
W celu zwiększenia bezpieczeństwa naszych Pasażerów Armator wprowadził na promach procedury polegające między innymi na mierzeniu temperatury wszystkich wchodzących osób na pokład promu zarówno w Szwecji, jak i w Polsce oraz uprasza się o zasłanianie ust i nosa na promie w miejscach ogólnodostępnych. 
Pasażerowie z objawami gorączki oraz podejrzeniem choroby nie będą wpuszczani na prom i każdorazowo taki przypadek będzie zgłaszany do odpowiednich służb.
Powyższe działania spowodowane są troską o bezpieczeństwo, spokój i komfort podróży naszych Pasażerów i Załogi.

Brak opłaty manipulacyjnej za zmianę rezerwacji.
Bezpieczeństwo naszych klientów, współpracowników oraz załóg jest zawsze naszym najwyższym priorytetem i podejmujemy szereg ostrożności, aby zapewnić wszystkim bezpieczną i komfortową podróż.
W świetle obecnej sytuacji pomagamy w zaplanowaniu ewentualnej podróży. Zmiany rezerwacji oraz zwroty biletów na rejsy do 12.06.2020 zwolnione są z opłat manipulacyjnych. Zmiany można dokonać przez Infolinię 22 230 2222.

Promy Polferries pływają zgodnie z rozkładem, wszelkie ewentualne zmiany będą ogłaszane na naszej stronie. Ruch cargo odbywa się na takich samych zasadach jak dotychczas.


Poniżej przedstawiamy komunikaty dotyczące bieżącej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 

18.05.2020r.

Koniec kwarantanny dla osób przekraczających granicę w celach zawodowych, służbowych, zarobkowych lub w celu pobierania nauki. 
Kwarantanny, po przekroczeniu granicy RP w ramach wykonywania czynności zawodowych oraz w celu pobierania nauki, nie muszą odbywać między innymi:
- osoby przekraczające granicę stanowiącą granicę wewnętrzną w celu wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub w państwie UE (Szwecja i Dania) lub EOG (Norwegia),
- uczniowie i studenci przekraczający granicę stanowiącą granicę wewnętrzną celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym (Szwecja i Dania) i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami studentami w celu umożliwienia tej nauki,
- dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub państwie sąsiadującym (Szwecja i Dania) i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu ich objęcia tym wychowaniem,
Przekroczenie granicy w celach zawodowych, służbowych, zarobkowych albo w celu pobierania nauki należy udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej podczas kontroli na granicy. Czytaj więcej >>

14.05.2020r.

Z dniem 14.05.2020 zostaje zniesiony obowiązek wykupu miejsca w kabinie lub kabiny w rejsie dziennym na linii Świnoujście — Ystad tzn:
-  Świnoujście — Ystad godz. 12.30 prom Cracovia
-  Ystad – Świnoujście godz. 13,40 prom Mazovia.
Obowiązek wykupu miejsca w kabinie lub całej kabiny podczas rejsu nocnego nadal obowiązuje do 28.05.2020.

14.04.2020r.

Zasłaniamy usta i nos.
W związku z wprowadzonym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, prosimy aby pasażerowie przebywający na promie w miejscu ogólnodostępnym używali maseczek, szali lub chust, które zasłonią zarówno usta, jak i nos. Jednocześnie informujemy, iż istnieje możliwość zakupienia maseczek w sklepach i recepcjach na naszych promach.

3.04.2020r.

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo.
Jak wszyscy - przystosowujemy się do sytuacji, chcąc w jak najlepszy sposób dbać o pasażerów, którzy wybierają nasze promy. Robimy to, ponieważ dbamy o Wasze bezpieczeństwo.

Procedury dla pasażerów:
- rezerwacja miejsca w kabinie dla każdego pasażera w rejsach nocnych. Obowiązuje do dnia 28.05.2020,
- uprasza się o zasłanianie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych,
- pomiar temperatury ciała przed wejściem na prom,
- do lokali gastronomicznych wpuszczanych jest ograniczona liczba pasażerów,
- wydawanie posiłku oraz obsługa kas oddzielona na odległość ok. 1,5 m od pasażerów,
- w sklepach ograniczyliśmy liczbę klientów, w zależności od promu zezwalamy na wejście od 1 do maksymalnie 4 pasażerów,
- obsługa recepcji oddzielona na odległość ok. 1,5 m od pasażerów,
- dozowniki z płynem dezynfekującym ręce w ogólnodostępnych przestrzeniach pasażerskich.

Procedury dla załogi:
- codzienny pomiar temperatury ciała,
- uprasza się o zasłanianie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych,
- uprasza się o zgłaszanie wszelkich objawów choroby przełożonemu,
- kuchnia oraz obszary magazynowe dostępne tylko dla kucharzy,
- uprasza się o mycie i odkażenie rąk przed spożyciem posiłku,
- ograniczona liczba osób przebywających w mesie, załoganci muszą zachować dystans co najmniej 1,5 m,
- odkażanie sztućców oraz talerzy przeznaczonym do tego płynem,
- dystans co najmniej 1,5 m od współpracowników,
- częsta dezynfekcja wszelkiego rodzaju przycisków, klamek i poręczy,
- uprasza się o nieopuszczanie promu w porcie,
- ograniczenie kontaktu z pracownikami w szwedzkich i polskich portach,
- rozmieszczenie dozowników z płynem dezynfekującym w kluczowych miejscach przestrzeni załogowej.
W przypadku dodatkowych pytań dotyczących bezpieczeństwa prosimy o kontakt z naszą infolinią +48 22 230 2222 lub biurem armatora +48 94 35 52 102

25.03.2020r.

Kabina dla każdego pasażera. 
Ze względu na Państwa bezpieczeństwo prosimy o rezerwowanie miejsca w kabinie dla każdego pasażera w rejsach nocnych. Obowiązuje do dnia 28.05.2020r.

Kontakt - Klienci Indywidualni i Grupowi

Infolinia pasażerska
+48 22 230 2222
Infolinia turystyczna i grupowa
+48 22 230 2223

Infolinia pasażerska
pn-sb: 8:00-20:00
niedziela: 8:00-18:00
Infolinia turystyczna i grupowa
pn-pt: 9:00-17:00

W sprawach pilnych dot. dzisiejszego odejścia promu, po godzinach pracy infolinii, prosimy o kontakt mailowy: pax.swinoujscie@polferries.pl

Bilety pasażerskie
rezerwacje@polferries.pl
Oferta turystyczna i grupowa
wycieczki@polferries.pl