Kup Bilet online

5% zniżki od ceny biletu za zakup online.
M/F Wawel
m/f Wawel

M/F Wawel

m/f Wawel - zbudowany w 1980 roku w szwedzkiej stoczni w Malmö, przebudowany w roku 1989 w stoczni w Bremerhaven. W roku 2004 zostały przeprowadzone prace dostosowawcze do potrzeb Polferries. Prom może przewieźć jednorazowo 1000 pasażerów (w tym 511 miejsc w nowoczesnych kabinach). Do dyspozycji gości na promie: bary, restauracje, sklepy. 

Parametry techniczno - eksploatacyjne:

 • Długość: 163,96 m 
 • Szerokość: 27,63 m 
 • Zanurzenie: 6,52 m 
 • Długość linii ładunkowej: 1490 m (310 samochodów osobowych i 50 samochodów ciężarowych) 
 • Prędkość eksploatacyjna: 16,7 węzłów
 • Prom spełnia wymogi wszystkich obowiązujących Konwencji oraz zalecenia IMO, a także wszystkie inne wymagania dotyczące uprawiania żeglugi.

Wyposażenie promu:
Prom oprócz standardowego wyposażenia w sklep, bary, restauracje, kawiarnię posiada również salę konferencyjną/kino.

 • Sala konferencyjna/kino - pokład 7, nad recepcją - 68 miejsc. Wyposażenie: rzutnik multimedialny, odtwarzacz DVD, ekran, mikrofon bezprzewodowy.
 • Restauracja - pokład 6 - 84 miejsca (dolna restauracja), 120 miejsc (górna restauracja). Wyposażenie: odtwarzacz DVD, mikrofon bezprzewodowy.
 • Kafeteria - pokład 6- 104 miejsca. 
 • Kawiarnia - pokład 6 - 150 miejsc. Wyposażenie: odtwarzacz DVD, mikrofon bezprzewodowy. W części Kawiarni znajduje się kasyno ze stołem do Black Jacka oraz automaty losowe.
 • Dyskoteka - pokład 8 - 60 miejsc siedzących. Wyposażenie: profesjonalne wyposażenie dyskotekowe (oświetlenie i nagłośnienie).
 • Grill Bar z ogródkiem na pokładzie otwartym otwarty w sezonie letnim - pokład 7 
 • Fotele lotnicze - pokład 6, za Kawiarnią - 136 miejsc.

 

m/f Wawel - przewodnik po pokładzie m/f Wawel - opis promu

Specjalnie dla naszych pasażerów podróżujących w grupach zorganizowanych oraz dla kierowców samochodów ciężarowych przeznaczony jest wyższy poziom naszej restauracji.

elegancka restauracja zaprasza wielbicieli wyśmienitej kuchni. Tutaj przy lampce dobrego wina można delektować się daniami z naszego menu. Smakoszom win, polecamy bogaty wybór gatunków pochodzących z różnych stron świata. W ofercie proponujemy "wino miesiąca" w specjalnej cenie. W wybranych rejsach zapraszamy na "Kulinarne igraszki" z Szefem Kuchni - nasi najlepsi kucharze pokażą jak przyrządza się i dekoruje potrawy charakterystyczne dla basenu Morza Bałtyckiego.

Proponuje wielbicielom szybkich, prostych potraw smaczne posiłki. Skomponuj pyszne danie - tak jak lubisz!

Tych, którzy wolą spędzić spokojny wieczór przy np. szklaneczce piwa zapraszamy do Kawiarni. Nasi barmani na pewno zaproponują coś interesującego.

Na pokładzie promu m/f Wawel można spróbować szczęścia w grach na automatach losowych.

Zakupy w naszych sklepach (na pokładzie 6) to prawdziwa przyjemność. Znajdziecie tu Państwo bogaty asortymentperfum, słodyczy, alkoholi - w doskonałych cenach. Na promie Wawel oferujemy także markowe ubrania firm: Levi's, Gatta, Wolbar, Cornette. W sklepie z alkoholami warto zapytać o promocje - mamy naprawdę atrakcyjne ceny.

Formy płatności w sklepie:
- gotówka: złoty polski, korona szwedzka, korona duńska, korona norweska, euro
- karty płatnicze

Zapraszamy na największy parkiet na Bałtyku! Nasi pasażerowie doskonale bawią się wieczorami w tętniącej życiem dyskotece. Przy kolorowych drinkach i dźwiękach dobrej muzyki można tu spędzić fantastyczny wieczór. W wybranych rejsach odbywają się tu pokazy sztuki barmańskiej - "Barmańskie fantazje!" Koniecznie skosztuj kompozycji tworzonych przez naszych barmanów - naprawdę warto!

Podczas rejsu zapraszamy do naszego morskiego kina, w którym oprócz filmów sensacyjnych i obyczajowych polecamy także nowości.

Coś dla maluchów - dla każdego dziecka morska podróż to ogromne przeżycie. Warto, aby pozostawiła po sobie piękne i radosne wspomnienia. Specjalnie dla naszych małych pasażerów organizujemy konkursy plastyczne z nagrodami ! 

Grill na środku Bałtyku? Niesamowita atmosfera na pokładzie otwartym sprawia, że grillowane przysmaki smakują jeszcze lepiej. Grill Bar otwarty w sezonie letnim. 

Pokład 8

Zobacz jak wyglądają nasze promy od środka. Najedź myszką na kolorowe części planów pokładów i wyświetl zdjecia Street View wybranych pomieszczeń. Poczuj się jak na statku!:

 •   Dyskoteka

Kontakt - Klienci Indywidualni i Grupowi

 

W sprawach pilnych dot. dzisiejszego odejścia promu, po godzinach pracy infolinii, prosimy o kontakt mailowy: pax.swinoujscie@polferries.pl

Klienci Indywidualni
pn-sb: 8:00-18:00
niedziela: 8:00-15:00
Klienci Grupowi
pn-pt: 9:00-17:00