Kup Bilet online

5% zniżki od ceny biletu za zakup online.
Muzyka Polska na Bałtyku

Muzyka Polska na Bałtyku

„Chopin na fali” - to nowatorski pomysł wykonania dzieła najwybitniejszego polskiego kompozytora bezpośrednio w czasie rejsu po Bałtyku. Na promie Nova Star usłyszymy kultowe dzieło Fryderyka Chopina - I Koncert Fortepianowy e-moll, w wykonaniu Miłosza Sroczyńskiego z towarzyszeniem Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Antoniny Poli Banaś. Wykonanie koncertu Chopina na Bałtyku w czasie rejsu, nie jest przedsięwzięciem łatwym, lecz godnym wysiłku i będzie to pierwsze takie wykonanie w koroniach polskiej kameralistyki. Kołobrzeska Orkiestra Kameralna do tej pory wykonywała koncert Chopina na lądzie w salach i wnętrzach sakralnych. Muzycy po raz pierwszy zmierzą się z szlagierem światowych filharmonii na pełnym morzu. Zapowiada się muzyczne wydarzenie zależne w tym przypadku od pogody i falowania Bałtyku. Jak Bałtyk zakołysze się pod muzyką Chopina przekonają się uczestnicy rejsu do Nynäshamn już 18 października 2019 roku, godz. 20:00, na promie Nova Star.

Kołobrzeska Orkiestra Kameralna. Powstała w 2019 roku w Kołobrzegu. Założyła ją Antonina Pola Banaś. 18 stałych muzyków to w większościowi absolwenci Gdańskiej Akademii Muzycznej. Średnia wieku muzyków nie przekracza 30 lat. Do tej pory wykonali z sukcesem dzieła Pergolesiego, Vivaldiego, Nowowiejskiego, Chopina i Wojciecha Kilara. Ich występy w Kołobrzeskiej Bazylice Mniejszej i regionalnym Centrum Kultury zgromadziły komplet widzów a recenzje podkreślają oryginalne brzmienie, już w tej chwili niewyznające skład muzyków zespołu.

Pianista: Miłosz Sroczyński pochodzi z Poznania i gra na fortepianie od 5. roku życia. Rozpoczął studia pianistyczne na poznańskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem Macieja Pabicha, a kontynuował w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze u Ewy Kupiec i Teppo Koivisto oraz w klasie Cédrica Pescii na Haute École de Musique w Genewie. Obecnie studiuje w Hochschule der Künste w Zurychu pod kierunkiem Konstantina Scherabkova. Miał szczęście pracować także z takimi artystami, jak Janina Fialkowska, Matti Raekallio, Emanuel Krasovsky, Dmitri Bashkirov, Frank Lévy, Katarzyna Popowa - Zydroń, Paul Gulda, Corina Belcea. Jest laureatem licznych konkursów pianistycznych, m.in. w Rzymie, Nicei i Alessandrii oraz wielu stypendiów polskich i szwajcarskich. Jest Ambasadorem Akademickiego Poznania, był także stypendystą kursów mistrzowskich Tel-Hai w Izraelu. Występował wielokrotnie w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i we Włoszech.

Antonina Pola Banaś: Kołobrzeżanka, absolwentka dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Posiada także dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia kierunku instrumentalnego w specjalności gry na skrzypcach w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W latach 2016 – 2018 była związana z Operą na Zamku w Szczecinie jako asystent dyrygenta. W tym czasie brała udział w przygotowaniu premier, między innymi Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Jacka Papisa, Crazy for You Georga i Iry Gershwinów w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Współpracowała także z Warszawską Operą Kameralną jako asystent maestro Jose Marii Florencio. W październiku 2018 roku brała udział w przygotowaniach do światowej prapremiery opery Guru, jako asystent dyrygenta – kompozytora Laurenta Petitgirarda. Jeszcze jako studentka brała udział w Tournee orkiestry Akademii Muzycznej w Gdańsku po Chińskiej Republice Ludowej, jako asystent dyrygenta - prof. Zygmunta Rycherta oraz jako skrzypaczka (prowadząca drugich skrzypiec) dyrygowała na kilkunastu koncertach m. in w Dezhou, Zhuji, Jinhua, Ningbo, Tongling, Huangshan, Wenling, Luqiao, Hangzhou, Huangshi). W czasie studiów miała szansę doskonalić swój warsztat w klasie profesora Jerzego Salwarowskiego, profesora Zygmunta Rycherta, profesora Kaia Bumanna. Rozwijała swoją pasję biorąc udział w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Vladimira Kiradijeva, Jacka Kaspszyka, Jose Marię Florencio. Współpracowała z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Polską Orkiestrą Kameralną Sopot, Capellą Bydgostiensis, Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie.

Kontakt - Klienci Indywidualni i Grupowi

Infolinia pasażerska
+48 22 230 2222
Infolinia turystyczna i grupowa
+48 22 230 2223

Infolinia pasażerska
pn-sb: 8:00-20:00
niedziela: 8:00-18:00
Infolinia turystyczna i grupowa
pn-pt: 9:00-17:00

W sprawach pilnych dot. dzisiejszego odejścia promu, po godzinach pracy infolinii, prosimy o kontakt mailowy: pax.swinoujscie@polferries.pl

Bilety pasażerskie
rezerwacje@polferries.pl
Oferta turystyczna i grupowa
wycieczki@polferries.pl