Kup Bilet online

Pomoc dla Ukrainy

Polferries przekazało obywatelom Ukrainy blisko 11 000 bezpłatnych biletów na ich podróż z Polski do Szwecji. Przetransportowano też niemal 1000 samochodów osobowych. Armator zapewnił również czasowy nieodpłatny przewóz ładunków humanitarnych ze Szwecji. Łącznie do Polski, a następnie do ukraińskich uchodźców trafiły setki ton pomocy. To między innymi żywność, koce i odzież, medykamenty i łóżka polowe. Flotą Polferries przypłynęły też pojazdy specjalnego przeznaczenia, które docelowo wsparły ukraińskie służby. Z promów zjechały liczne wozy strażackie, karetki i pojazdy medyczne, a nawet śmigłowiec ratunkowy.

Efektywna i bezpieczna pomoc uchodźcom z Ukrainy była możliwa dzięki pełnemu zrozumieniu pasażerów oraz dużemu zaangażowaniu całej załogi Polferries. Pracownicy zorganizowali liczne zbiórki, w tym produktów pierwszej potrzeby i zabawek. W terminalach przygotowano kąciki dla najmłodszych, w których znalazły się podarowane maskotki, gry planszowe i kolorowanki, umilające czas oczekiwania na prom. Pełne wsparcie podczas podróży zapewniły załogi promów. Wsparcie płynęło od pracowników wszystkich lokalizacji, w których operuje armator.

Działania polskiego armatora uzupełniali wolontariusze, organizacje oraz instytucje — zarówno w Polsce, jak i Szwecji. Zarządy Portów w Gdańsku, Świnoujściu, Ystad i Nynäshamn zrezygnowały z opłat portowych. Polferries otrzymało liczne podziękowania za zorganizowaną akcję pomocową. Zaangażowanie doceniły m.in. współpracujące skandynawskie organizacje humanitarne oraz Ambasada Ukrainy w Szwecji.

Kontakt - Klienci Indywidualni i Grupowi

Infolinia pasażerska, informacje na temat ruchu promów
+48 22 230 2222
Wycieczki do Skandynawii
+48 22 230 2223

Infolinia pasażerska
pn-pt: 8:00-18:00
sob: 8:00-16:00
Informacja na temat ruchu promów
codziennie: 8:00-20:00
Wycieczki do Skandynawii
pn-pt: 8:00-16:00

W sprawach pilnych dot. dzisiejszego odejścia promu, po godzinach pracy infolinii, prosimy o kontakt mailowy: pax.swinoujscie@polferries.pl

Bilety pasażerskie
rezerwacje@polferries.pl
Oferta turystyczna i grupowa
wycieczki@polferries.pl