Kup Bilet online

5% zniżki od ceny biletu za zakup online.
Program rejsu z Gdańska do Nynashamn

Region Sztokholmski posiada dobrze oznakowane szlaki rowerowe i piękne widoki wzdłuż szkierowych wybrzeży. Podczas wycieczki rowerowej po Szwecji prawo dostępu do natury zapewni Ci możliwość rozbicia namiotu na jedną noc bez dodatkowych opłat. 

Dzień 1 (poniedziałek, środa, piątek — m/f Nova Star wtorek, czwartek — m/f Wawel)
16.30 odprawa biletowa na Terminalu Promowym w Gdańsku, ul mjr H. Sucharskiego 70
17.00  zaokrętowanie na prom
18.00 wyjście promu z Gdańska do Nynäshamn 
19.00 możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej na promie
21.00 wieczór integracji i rozrywki:
  • na promie Nova Star muzyka na żywo w Piano Barze, Dyskoteka prowadzona przez DJ w Nova Center
  • na promie Wawel, dyskoteka prowadzona przez DJ Klubie Nocnym, kino
nocleg
Dzień 2
8.00-10.00  śniadanie w formie bufetu w restauracji lub kafeterii 
odbiór lunch box
12.00 przyjście promu do Nynäshamn, wyokrętowanie z promu 
  Indywidualna aranżacja czasu w Szwecji (proponowane trasy). Powrót najpóźniej 7 dni od daty wyjazdu lub tego samego dnia, zgodnie z poniższym planem.  
16.30 zaokrętowanie na prom
18.00 wyjście promu z Nynäshamn do Gdańska
Dzień 3
8.00-10.00 śniadanie w formie bufetu w restauracji lub kafeterii 
12.00 przyjście promu do Gdańska, wyokrętowanie z promu 
zakończenie rejsu 
  

Nynäshamn — Sztokholm (Nynäsleden ok 90km) zobacz trasę >>

Szlak rowerowy prowadzi przez typowo szwedzkie krajobrazy. Pierwsze kilometry to asfaltowa trasa Strandvägen w Nynäshamn, która później zmienia się w ścieżkę wiodącą przez piękne szwedzkie miasta, położone blisko morza, z trasy roztacza się widok na archipelag sztokholmski. 

Nynäshamn – port pasażerski dla promów na Gotlandię, do Polski, oraz na Łotwę,  najwyższe wzniesienie w miasteczku z przepiękną panoramą na zatokę i port jachtowy, kościół protestancki z 1930 r z eksponatem żaglowca który opłynął świat. 

Sztokholm — stolica i największe miasto Szwecji, siedziba rządu, parlamentu oraz rodziny królewskiej, miejsce przyznawania Nagrody Nobla. Obszarem obejmuje archipelag sztokholmski 24 tys. wysp i wysepek stąd często nazywany jest Wenecją Północy.

Nynäshamn - Landsort  (ok 30km) zobacz trasę >>

Zobacz najdalej wysunięty punkt na południe w regionie sztokholmskim. Trasa rowerowa prowadzi z Nynäshamn w stronę miasta Herrhamra gdzie należy przeprawić się statkiem pasażerskim na wyspę Öja. Czas przeprawy ok 40 min. Öja to mała wyspa - 5 km długa, 700 m szeroka. Na wyspie roztacza się  typowo szwedzki krajobraz a łatwy dostęp do morza umożliwia podziwianie pięknych widoków. Główną atrakcją  turystyczną jest najstarsza w Szwecji latarnia morska.

Koszt przeprawy statkiem w jedną stronę:

  • osoba dorosła: 79 SEK
  • dzieci 7-20 lat:  58 SEK

Nynäshamn - Sztokholm (ok 65km) zobacz trasę >>

Sztokholm — stolica i największe miasto Szwecji, siedziba rządu, parlamentu oraz rodziny królewskiej, miejsce przyznawania Nagrody Nobla. Obszarem obejmuje archipelag sztokholmski 24 tys. wysp i wysepek stąd często nazywany jest Wenecją Północy.

Na promach

M/F Nova Star

M/F Nova Star, wybudowana w 2011 roku, posiada dużo miejsc w kabinach pasażerskich oraz komfortowo przygotowaną przestrzeń pasażerską.

Zobacz więcej

M/F Nova Star

Wybierz danie z karty menu charakterystycznej dla kuchni regionu morza bałtyckiego. Restauracja pomieści 100 osób i znajduje się na prawej burcie, w części dziobowej.
Godziny otwarcia: 8:00-10:30; 16:30-22:30

Zobacz więcej

M/F Nova Star

Zakupy w naszym sklepie to prawdziwa przyjemność. Zapewniamy bogaty asortyment perfum, kosmetyków ( z cenami niższymi o ok. 20% w porównaniu z cenami na lądzie), odzieży renomowanych firm, jak L’evis, Gatta, Wolbar . Dla dzieci zabawki i słodycze, a dla dorosłych alkohole i papierosy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie lub swoich bliskich.

Formy płatności w sklepie:
- gotówka: złoty polski, korona szwedzka, korona duńska, korona norweska, euro
- karty płatnicze

Godziny otwarcia: 18:30-22:00; 8:00-11:30

Zobacz więcej

M/F Nova Star

Coś dla maluchów - dla każdego dziecka morska podróż to ogromne przeżycie. Warto, aby pozostawiła po sobie piękne i radosne wspomnienia. Specjalnie dla naszych małych pasażerów organizujemy konkursy plastyczne z nagrodami! Pokój zabaw może pomieścić około 20 pasażerów i zlokalizowany jest przy Recepcji, na pokładzie 7.

Zobacz więcej

M/F Wawel

m/f Wawel - zbudowany w 1980 roku w szwedzkiej stoczni w Malmö, przebudowany w roku 1989 w stoczni w Bremerhaven. W roku 2004 zostały przeprowadzone prace dostosowawcze do potrzeb Polferries. Prom może przewieźć jednorazowo 1000 pasażerów (w tym 511 miejsc w nowoczesnych kabinach).

Zobacz więcej

M/F Wawel

Specjalnie dla naszych pasażerów podróżujących w grupach zorganizowanych oraz dla kierowców samochodów ciężarowych przeznaczony jest wyższy poziom naszej restauracji.

Zobacz więcej

M/F Wawel

Tych, którzy wolą spędzić spokojny wieczór przy np. szklaneczce piwa zapraszamy do Kawiarni. Nasi barmani na pewno zaproponują coś interesującego.
Na pokładzie promu m/f Wawel można spróbować szczęścia w grach na automatach losowych lub wykazać się intuicją w Black Jacku

Zobacz więcej

M/F Wawel

Zakupy w naszych sklepach (na pokładzie 6) to prawdziwa przyjemność. Znajdziecie tu Państwo bogaty asortymentperfum, słodyczy, alkoholi - w doskonałych cenach. Na promie Wawel oferujemy także markowe ubrania i akcesoria firm: Levi's, Blend, Wrangler, Petroff, Wittchen, Gatta, Wolbar, Cornette.

Zobacz więcej

Kontakt - Klienci Indywidualni i Grupowi

Infolinia pasażerska, informacje na temat ruchu promów
+48 22 230 2222
Infolinia turystyczna i grupowa
+48 22 230 2223

Infolinia pasażerska
pn-pt: 8:00-18:00
sob: 8:00-16:00
Informacja na temat ruchu promów
codziennie: 8:00-20:00
Infolinia turystyczna i grupowa
pn-pt: 9:00-17:00

W sprawach pilnych dot. dzisiejszego odejścia promu, po godzinach pracy infolinii, prosimy o kontakt mailowy: pax.swinoujscie@polferries.pl

Bilety pasażerskie
rezerwacje@polferries.pl
Oferta turystyczna i grupowa
wycieczki@polferries.pl