Kup Bilet online

Nynäshamn

Nynäshamn

To malownicze miasteczko położone ok. 50 km od stolicy Szwecji, Sztokholmu. Turystów i mieszkańców zachwyca pięknymi szkierami, składającymi się z setek wysp i wysepek. Jest jedynym miejscem w województwie sztokholmskim z którego widać nieograniczony horyzont morski.

Port Jachtowy

Port Jachtowy

Przystań żeglarska z 500 metrowym pomostem zbudowanym na 100-lecie rocznicy Olimpiady w 1912 roku, której część wodniacka odbywała się w Nynäshamn. Z pomostu roztacza się piękna panorama na port i miasteczko Nynäshamn.

Wieża ciśnień

Stara wieża ciśnień z początku XX wieku, obecnie wieża widokowa na półwyspie Trehörningen. Spłonęła latem 2018 roku i została odbudowana i otwarta w kwietniu 2019 roku. Z wieży widoczne jest miasteczko Nynäshamn oraz malowniczy archipelag sztokholmski.

Wieża ciśnień
Droga widokowa

Droga widokowa

Droga widokowa Ringvägen z pejzażem morskim typowym dla szkierów sztokholmskich. Na trasie znajduje się wiele malowniczych miejsc oraz siłownia na świeżym powietrzu.

Park Lövhagen

Lövhagen to park położony zaledwie cztery kilometry na południe od Nynäshamn. Jest to popularne miejsce wśród mieszkańców, którzy przyjeżdżają tu obcować z naturą i kąpać się w orzeźwiających wodach Bałtyku. Na terenie parku znajduje się kawiarnia Lövhagen, która mieści się w starej stodole. W kawiarni serwowane są lekkie lunche i fika - szwedzka przekąska składająca się zazwyczaj z kawy i ciasta.

Park Lövhagen
Kościół protestancki

Kościół protestancki

Kościół protestancki w centrum miasta, zbudowany w 1930 roku – posiada wspaniały taras widokowy.

Wędzarnia ryb oraz krewetek

Nynas Rökeri – wędzarnia ryb oraz krewetek. Jest to jedna z najbardziej znanych wędzarni w Szwecji. Wędzone krewetki koniecznie należy zjeść z sosem czosnkowym aioli. Można zamówić na wynos.

Wędzarnia ryb oraz krewetek
Cukiernia Müllers

Cukiernia Müllers

Müllers – cukiernia z 50-letnią tradycją. Obecnie – co ciekawe – prowadzona jest przez Polaków. Wielokrotnie zdobyła nagrodę dla najlepszej semli w Szwecji (odpowiednik polskiego pączka, jedzony we wtorkowe „ostatki”).

Kontakt - Klienci Indywidualni i Grupowi

Infolinia pasażerska, informacje na temat ruchu promów
+48 22 230 2222
Wycieczki do Skandynawii
+48 22 230 2223

Infolinia pasażerska
pn-pt: 8:00-18:00
sob: 8:00-16:00
Informacja na temat ruchu promów
codziennie: 8:00-20:00
Wycieczki do Skandynawii
pn-pt: 8:00-16:00

W sprawach pilnych dot. dzisiejszego odejścia promu, po godzinach pracy infolinii, prosimy o kontakt mailowy: pax.swinoujscie@polferries.pl

Bilety pasażerskie
rezerwacje@polferries.pl
Oferta turystyczna i grupowa
wycieczki@polferries.pl