Kup Bilet online

Ystad

Ystad

Malownicze miasteczko w południowej Szwecji. Ważny port pasażerski, skąd wypływają promy do Świnoujścia oraz do Rønne na Bornholmie. Miejscowość liczy ok. 18,3 tyś. mieszkańców. Niepowtarzalny klimat tworzą tu wąskie uliczki, małe kolorowe domki oraz domy szachulcowe w większości z XV-XVII w., które stanowią największy tego typu zespół w całej Skandynawii.

Ystad Teater

Ystad Teater

Najlepiej zachowany w Szwecji budynek teatralny z XIX w.

Mattorget

Mały rynek, w XVI w. był granicą miasta i jednocześnie miejscem handlu żywnością. Przy rynku znajduje się zabytkowa hala targowa Saluhallen, gdzie można kupić słodkie lub kiszone szwedzkie śledzie oraz inne szwedzkie smakołyki.

Mattorget
Kościół S:ta Maria Kyrka

Kościół S:ta Maria Kyrka

Początki kościoła sięgają XIII w. kiedy na tym miejscu powstał kościół o randze bazyliki. Obecny budynek pochodzi z XV w., zbudowany jest w stylu gotyckim. W okresie reformacji usunięto wszelkie zbędne według protestantów wyposażenie kościoła. Wystrój z lat 1923 -1924, kiedy to zrekonstruowano stan wnętrza sprzed 1886 r. Kościół ma unikalną kolekcję wyrobów ze srebra wykonaną przez rzemieślników z Ystad. Z wieżą kościoła związana jest wielowiekowa tradycja utrzymana do dnia dzisiejszego. Codziennie od godz. 21.15 do 1.00 trębacz co 15 minut wygrywa na trąbce sygnał na cztery strony świata. Jest to znak dla mieszkańców Ystad, że miastu nic nie grozi i mogą spać spokojnie.

Gamla Rådhuset

Stary Ratusz - budynek z 1840r., aktualnie pełni funkcję reprezentacyjne. Bezpośrednio przy ratuszu znajduje się Stortorget - duży rynek otwarty do godziny 14.00. Na rynku rozstawione są stoiska z warzywami, serami, rybami, kwiatami. 

Gamla Rådhuset
Lilla Västergatan

Lilla Västergatan

Malownicza uliczka z kolorowymi domkami, była główną ulicą miasta w XVII i XVIII w.

Klasztor Franciszkanów

Budowę klasztoru zakończono w XV w. Pierwotnie zespół klasztorny stanowiły cztery skrzydła i dziedziniec. Później dobudowano dzwonnicę. Po reformacji, kiedy to zmuszono franciszkanów do opuszczenia klasztoru, obiekt stopniowo ulegał zniszczeniu, służył jako szpital, przytułek dla biednych, destylarnia i magazyn. Do XX w. zachowało się tylko skrzydło wschodnie oraz kościół S:t Petri. Na początku XIX w. tę część klasztoru odrestaurowano i aktualnie znajduje się w nim muzeum miejskie. Kościół zaś wykorzystywany jest do okolicznościowych ekspozycji i
koncertów. W pobliżu obiektu znajduje się szachulcowy dom burmistrza, przeniesiony z ulicy Stora Östergatan.

Klasztor Franciszkanów
Kåseberga

Kåseberga

Mała wioska rybacka i port położona pod wysokimi klifami Skanii. Przytulne kawiarnie, galerie, wędzone ryby sprawiają, że jest wyjątkowa i tajemnicza.

Ales Stener

Kompleks kamienny znajdujący się w miejscowości Kåseberga. Składa się z 59 głazów i ma 67 metrów długości oraz 19 szerokości. Z lotu ptaka przypomina kształt łodzi.

Ales Stener

Kontakt - Klienci Indywidualni i Grupowi

Infolinia pasażerska, informacje na temat ruchu promów
+48 22 230 2222
Infolinia turystyczna i grupowa
+48 22 230 2223

Infolinia pasażerska
pn-pt: 8:00-18:00
sob: 8:00-16:00
Informacja na temat ruchu promów
codziennie: 8:00-20:00
Infolinia turystyczna i grupowa
pn-pt: 9:00-17:00

W sprawach pilnych dot. dzisiejszego odejścia promu, po godzinach pracy infolinii, prosimy o kontakt mailowy: pax.swinoujscie@polferries.pl

Bilety pasażerskie
rezerwacje@polferries.pl
Oferta turystyczna i grupowa
wycieczki@polferries.pl